Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie, dlaczego warto skorzystać?

Wielu kierowców przypomina sobie o klimatyzacji, gdy chłodzi ona słabo lub zbliża się okres letni. Wówczas wpadają na pomysł nabicia klimatyzacji w Krakowie. Warsztaty działają z wysoką dokładnością i starannością. Zaangażowanie w pracę, potwierdzają liczne pozytywne opinie od zadowolonych, stałych klientów.

Odgrzybianie klimy samochodowej w Krakowie

Przegląd klimatyzacji samochodowej w Krakowie powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. Najlepiej nawet dwa razy w roku w dobrze wyposażonym warsztacie. Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie gwarantuje bardzo szczegółową kontrolę. Szczególnie wydajności i szczelności układu chłodzenia, odsysanie czynnika roboczego czy regenerację. Jeśli istnieje taka potrzeba, można wykonać uzupełnienie świeżego czynnika chłodzącego. Co więcej, oleju do smarowania sprężarki oraz niezbędne naprawy układu. Warto pamiętać, że regularnie przeprowadzane kontrole pozwalają zachować bezpieczeństwo. Dodatkowo sprawność działania, ale też długotrwałą żywotność tego podzespołu.

Nabijanie klimatyzacji samochodowej w Krakowie

Serwisy klimatyzacji w Krakowie trafnie diagnozują każdego rodzaju usterki lub awarie. Następnie dokonuje się ich skutecznego usunięcia. Dodatkowo wykonują naprawy w zakresie dowolnych modeli klimatyzacji. Przede wszystkim regenerują sprężarki, czyli kompresory, chłodnice (skraplacze), przewody ciśnieniowe, nagrzewnice, parowniki oraz zawory rozprężne. Skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy, dezynfekują, odgrzybiają chemicznie i ozonują. Co więcej, nabijają klimatyzację w Krakowie. Serwisy wymieniają również filtry przeciwpyłowe czy osuszacze. Wieloletnie doświadczenie serwisów klimatyzacji w Krakowie i kwalifikacje sprawiają, że naprawa odbywa się w sposób fachowy. Przede wszystkim z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i metod.

Oczyszczenie klimatyzacji samochodowej

Co zrobić, jeśli chcemy mieć sprawną klimatyzację? Trzeba zastosować środek do czyszczenia klimatyzacji zawierający składniki biobójcze. Zazwyczaj wprowadza się go za pomocą długiej sondy. Oczywiście są też środki w formie tzw. Granatu, czyli aerozolu, które zawierają środki biobójcze. Wiele z nich służy jedynie do odświeżenia układu klimatyzacji. Należy pamiętać, że jeśli nie zawierają środków biobójczych, nie usuną bakterii, wirusów i grzybów. Takie działania można dokonać oczywiście w serwisie klimatyzacji samochodowej w Krakowie.

Bardzo skuteczną metodą czyszczenia klimatyzacji jest również ozonowanie. Szczególnie z zastosowaniem urządzenia do generowania ozonu. Urządzenie umieszcza się w kabinie auta i uruchamia klimatyzację na obiegu zamkniętym. Należy pamiętać, że nikt nie może znajdować się w tym czasie w aucie. Do ozonowania nie można stosować żadnych substancji chemicznych. Do skutecznego usunięcia szkodliwych mikroorganizmów, wystarczą tzw. wolne rodniki tlenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *