Noclegi w Karpaczu – jak wybrać najlepsze miejsce?

Karpacz to górska miejscowość turystyczna, która rozwija się prężnie od lat i przyciąga wielu turystów. Każdy znajdzie tu taki rodzaj atrakcji, który spełni jego oczekiwania – bez względu na wiek czy płeć. Zatrzymując się w tej miejscowości na dłużej, należy znaleźć komfortowy nocleg. Karpacz oferuje ich wiele, a jedno z wartych uwagi miejsc to Leśny Dwór.

Gdzie jest Karpacz?

Karpacz jest karkonoskim miastem leżącym u podnóży Śnieżki. To m.in. centrum turystyczno-narciarskie. Gdzie jest Karpacz na mapie Polski? Mieści się w gminie Karpacz, powiecie jeleniogórskim i województwie dolnośląskim, w Karkonoszach. Nic dziwnego, że jeśli chodzi o Karpacz, noclegi są często poszukiwane przez turystów chcących wypocząć na łonie natury.

Leśny Dwór w Karpaczu – najlepsze noclegi w Karpaczu i Karkonoszach

Nocleg w Leśnym Dworze to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą naładować baterie i skorzystać z urlopu najlepiej jak się da. Pokoje są komfortowe, stylowe, nowoczesne i przestronne, dzięki czemu zapewnią gościom wypoczynek i spokojny sen. Jeden z największych atutów obiektu to jego lokalizacja. Znajduje się na granicy między Karpaczem dolnym i górnym. Stok narciarski jest na wyciągnięcie ręki. Przepiękna okolica zwana Białym Jarem jest położona blisko szlaków na Śnieżkę i centrum, do którego można dojść malowniczą drogą przez las wzdłuż Łomnicy. Leśny Dwór to nie tylko noclegi. Karpacz to miejsce, w którym warto spróbować smakowitych potraw. Umożliwi to restauracja Mamma Mia, którą znają i cenią smakosze włoskich potraw. Wszystkie dania są przyrządzane ze szczyptą włoskiego słońca, a menu obejmuje m.in. pizze z pieca, pasty oraz włoskie desery. W Leśnym Dworze od 8:00 do 10:00 serwowane są również pyszne śniadania. Wprowadzą każdego w świetny nastrój na resztę dnia. Porcje są duże i smaczne, goście mogą skorzystać z bufetu, który uwzględnia także potrzeby wegetarian. Po górskich wędrówkach warto wypocząć na tarasie, na którym znajdują się komplety wypoczynkowe i wygodne leżaki. Goście mają ponadto do dyspozycji całoroczny namiot, który jest dodatkowo w sezonie letnim wyposażony w bilard i cymbergaj. W sali kinowej od 9:00 do 21:00 odbywają się indywidualne seanse, turyści skorzystają też z bezpłatnej sauny, a ich pociechy – z bawialni dla dzieci. W Leśnym Dworze znajduje się również sala konferencyjna do organizacji spotkań biznesowych i jedyna w Karpaczu piekarnia – Mio Padre.

Co robić w Karpaczu – atrakcje tego regionu

Gdy odwiedzi się Karpacz, nocleg jest już zapewniony, a goście rozpakowani, można zaczynać przygodę. Oczywiście miejsce to przyciąga głównie miłośników górskich wędrówek, którzy mogą odwiedzić jeden z wielu malowniczych szlaków. Za największą atrakcję turystyczną uważa się świątynię Wang, czyli wybudowany w całości z drewna ewangelicki kościół. Warto odwiedzić Dziki Wodospad i Wodospad Łomniczki, a także Muzeum Sportu i Turystyki oraz Muzeum Zabawek. To atrakcje dla całej rodziny, tak samo, jak podziemna ekspozycja multimedialna Karkonoskie Tajemnice. Pary mogą odwiedzić magiczny Młyn Miłości, którego woda miała według legendy właściwości wywoływania odwzajemniania uczuć. Zimą warto skorzystać ze stoków narciarskich dla osób na różnym poziomie zaawansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *