Proces powstawania lizaków
Każde dziecko zgodnie przyzna, że lizak jest jednym z ich ulubionych rodzajów słodyczy na świecie. Kochają je nie tylko dzieci, ale i dorośli. W końcu nie kto inny jak słynny porucznik Kojak zajadał się czerwonym przysmakiem. Te kolorowe słodkości oferują nam bogaty świat doznań. Na półkach sklepowych znajdziemy lizaki o wyjątkowych kształtach czy kolorach. Wyjaśniamy, jak te barwne łakocie powstają.
Dzieci uwielbiają zadawać pytania odnośnie tego, jak powstają ich ulubione przysmaki. Nic dziwnego, w końcu otaczający świat wciąż je zadziwia a odkrywanie tajemnic produkcji przedmiotów i łakoci, które znamy na co dzień jest nie lada zabawą. Jeśli zastanawiacie się, jak odpowiedzieć na pytanie odnośnie powstawania kolorowych i słodkich lizaków, zapraszamy do lektury.
Wszystko o lizaku
lizaki o zadziwiających kształtach serca czy kawałka arbuza. Coraz częściej możemy znaleźć też lizaki w formie dwukolorowych lasek oraz lizaki, które dodatkowo posiadają nadzienie w postaci gumy do żucia czy musującego i kwaśnego proszku.
Proces produkcji
Zaczyna się od przygotowywania specjalnej gorącej i słodkiej masy, którą następnie wylewa się na blat, gdzie zaczyna się cały proces tworzenia fantazyjnych cukierków. To właśnie wtedy masa zyskuje aromat, kolor, jest formowana, rozciągana i wałkowana. W czasie obróbki ze sporej bryły powstają stopniowo małe, kolorowe i pyszne cukierki. Z tej gorącej masy ostatecznie powstaje maleńki cukierek z wyraźnie widocznym wzorem. Ich masowa produkcja możliwa jest dzięki automatyzacji, jednak wciąż istnieją cukiernie, gdzie wszystko robi się ręcznie.