Lampy ogrodowe w kształcie kuli

Każdy ogród wymaga odpowiedniego oświetlenia. Trzeba pamiętać, że aranżacja tej przestrzeni to nie tylko wybór mebli ogrodowych, rodzajów roślin i ich umiejscowienia, ale również zadbanie o światło gdy zapadnie zmrok. Korzystanie z ogrodu podczas ciepłych wieczór będzie dzięki temu przyjemniejsze. Dobrze doświetlony ogród nie tylko będzie przyjemniejszy dla oka, także korzystanie z niego będzie bardziej komfortowe. Nie będziemy musieli się martwić, że my lub nasi goście poślizgnął się, lub staną na czymś gdy nie będą widzieć drogi. Nasuwa się pytanie, jakie kule ledowe do ogrodu wybrać? Czy postawić na lampy ogrodowe kule duże? Zapraszamy do poniższego artykułu!

Lampy kule ogrodowe – jakie są rodzaje?

Tak naprawdę lampy w kształcie kuli są świetnym rozwiązaniem. Oprócz walorów estetycznych jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jednak często słysząc hasło lampy kule ogrodowe, może nam się wydawać, że dostępny jest ich tylko jeden rodzaj – kule montowane w ziemi. Na rynku natomiast mamy szeroką ofertę lamp w kształcie kuli. Oprócz tych montowanych w podłożu możemy również zdecydować się na lampy latarnie, których klosz jest kulisty. Jeśli zależy nam zamontowaniu lamp przy ścianie, dostępne są także kinkiety w kształcie kuli. Dla osób z zadaszoną częścią ogrodu, która chcieliby doświetlić, istnieje taka opcja. Spośród świecących kuli ogrodowych mamy możliwość zdecydowania się także na wiszące lampy ogrodowe. Wybór lamp w kształcie kuli jest więc dostępny w każdej formie. Jeśli zależy nam na tym gustownym oświetleniu, możemy wybrać go w różnych wersjach. Zaletą tego jest również fakt, że wybierając lampy ogrodowe kule przymocowane do podłoża oraz kinkiety w tym samym kształcie dbamy również o spójność aranżacji ogrodu.  

Lampy ogrodowe kule na prąd

Każdy rodzaj lamp będzie nadawał się idealnie do różnych części ogrodu. Lampy montowane przy podłożu najlepiej sprawdzą się jako oświetlenie trudniej dostępnych części ogrodu. Świetnie sprawdzą się jako ścieżką prowadzącą do najbardziej oddalonych roślin. Oświetlenie ścieżek wokół ogrodu i dojazdu to doskonały wybór na lampy ogrodowe stojące, w formie wysokich latarni i niskich słupków. Taras będzie doskonale doświetlać kinkiet w kształcie kuli oraz lampy wiszące. Jednak, aby dobrze zamontować kule ogrodowe na prąd, trzeba zadbać o odpowiednio poprowadzony do nich prąd. Kule ogrodowe lampy powinny być zasilane prądem o napięciu 230V, więc przed podłączeniem lamp warto się upewnić, że takie się tam znajduje. Kule podświetlane do ogrodu dobrze sprawdzą się do każdego rodzaju ogrodu. Ta forma oświetlenia doda elegancji i będzie świetnie uzupełniać każdą aranżację. Zaletą wyboru kuli ogrodowych LED będzie fakt, że rodzaj światła, które będzie z nich wychodzić, będzie zależeć od nas. To my decydujemy czy zamontujemy żarówkę o barwie ciepłej, zimnej czy neutralnej. Także wielkość klosza będzie mieć wpływ na finalny efekt. Wybierając takie lampy, trzeba więc przemyśleć, jak wyobrażamy sobie oświetlenie, tak aby dobrać odpowiednie żarówki. Zdecydowanie się na konkretne lampy ogrodowe w kształcie kuli to wymaga przemyślenia. Najlepiej postawić na lampy od zaufanego sprzedawcy, tak aby służyły nam jak najdłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *