Zaplanuj wypad do Karpacza

Karpacz jest uroczym i malowniczo położonym miastem w Karkonoszach. Znajduje się na 530-885m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu Sudetów, jakim jest Śnieżka. Dzisiaj Karpacz jest jednym z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach. To świetne miejsce na wypad rodzinny, romantyczny wyjazd czy na wędrówki z przyjaciółmi.

Miasto oferuje idealne warunki turystyczne oraz świetnie rozwiniętą bazą. Znajdziemy tu wyciąg krzesełkowy na Kopę, wyciągi narciarskie, trasy rowerowe oraz szlaki turystyczne. Baza noclegowa jest tutaj równie bogata. Karpacz jest pełen domków, pokoi, apartamentów, hoteli, pensjonatów i domów gościnnych. Dodatkowo liczne kawiarnie, puby i restauracje oferują świetną kuchnię i zabawę. Karpacz przyjmuje gości całym rokiem.

Co trzeba zobaczyć?
Karpacz to idealne miejsce startowe, z którego można wyruszyć na długie, piesze wędrówki po Karkonoszach. W mieście spotykają się różne szlaki, prowadzące turystów niezwykłymi ścieżkami w piękne i wyjątkowe urokliwe rejony gór. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na krótszą czy dłuższą wyprawę, bardziej lub mniej uczęszczanymi trasami, góry szybko odkryją przed nami swoje piękno. Na pobliskich trasach znajdziemy to, co w górach najpiękniejsze, a więc bliskość natury i wspaniałe krajobrazy. Oczywiście poza odpoczynkiem w górach i wędrówkami po karkonoskich szlakach, Karpacz gwarantuje dużo innych ciekawych atrakcji. Do najbardziej znanych zabytków należy Świątynia Wang, która jest w całości drewniana. Ta budowla powstała bez użycia nawet jednego gwoździa!

Baza noclegowa
Po długich, górskich wędrówkach w cudownej, karkonoskiej krainie, będziemy chcieli wypocząć w wygodnym hotelu. Do godnych polecenia miejsc należy z pewnością Leśny Dwór, chwalony przez gości i podróżników. Jest to rodzinny gościniec, działający od 1860 r. Znajdziemy tutaj m.in. piękne pokoje, taras widokowy, saunę oraz salę kinową – po więcej szczegółów najlepiej udać się na stronę www.lesnydwor.karpacz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *