Wizyta na strzelnicy, czyli grzeczny pobyt w Krakowie w wykonaniu Anglików

O Anglikach ściągających do Krakowa na swoje wieczory kawalerskie było głośno jakiś czas temu. Niestety miłośnicy dobrej zabawy z nad Tamizy często nie potrafili uszanować otoczenia i szalonym rajdom po nocnych klubach Krakowa towarzyszyły liczne burdy i pijackie wybryki. Aż trudno uwierzyć w to, że dziś ogromna część Brytyjczyków przyjeżdża do Grodu Kraka, by spędzić czas kulturalnie. Nie odwiedzają oni jednak licznych krakowskich muzeów, galerii sztuki i nie podziwiają światowej klasy zabytków. Shooting Krakow – oto, co interesuje ich najbardziej. Mają możliwość skorzystania z jednej z najlepszych krakowskich strzelnic – Cracow Shooting Academy, która usytuowana jest na obrzeżach miasta, na Pasterniku. Czy w Wielkiej Brytanii brakuje strzelnic?

U nas wolno więcej
Rozmawiając z amatorem strzelania rodem z Wielkiej Brytanii można dowiedzieć się, jak bardzo restrykcyjne są w tym kraju ograniczenia dotyczące użytkowania broni palnej. Przeciętny Anglik nie może nawet pomarzyć o strzelaniu z broni historycznej, nawet w miejscu takim, jak strzelnica. Legendy strzeleckiego świata np. Kałasznikov czy radziecka Pepesza pozostają zupełnie poza jego zasięgiem. Tymczasem w Cracow Shooting Academy otwiera się przed nim cały arsenał.

Ceny pakietów strzeleckich, zwłaszcza tych rozbudowanych, dla nas Polaków zarabiających w okolicach średniej krajowej mogą być wysokie. Dla Anglików są śmiesznie niskie. Nawet, jeśli dodać od nich koszty podróży i dodatkowych atrakcji, bo tych przecież w Krakowie nie brakuje. Co więc robi Anglik, który złapał strzeleckiego bakcyla? Raz na jakiś czas pozwala sobie na weekendowy wypad do Krakowa. Najchętniej korzysta z usług agencji turystycznej, która taki wyjazd organizuje od A do Z. Nie musi, więc przejmować się transportem, rezerwacją noclegów i wszelkimi kwestiami logistycznymi. Ceny na krakowskiej strzelnicy stają się jeszcze bardziej atrakcyjne, gdy obcokrajowiec nie korzysta z żadnego pośrednictwa. Może z pracownikami strzelnicy zarezerwować określony pakiet lub stworzyć własny, na miarę swoich oczekiwań np. wybrać ulubione modele broni czy ilość oddawanych strzałów.

Źródło: https://www.shootingcracow.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *